www.ageko.pl


Harmonogram zbiórek elektoodpadow listopad i grudzien 2019
dodano :2019-11-02

9 .11.2019r. Lubin - parking Auchan w godz. 9-14

16.11.2019r. Oborniki Śląskie - parking Urzędu Miejskiego w godz. 9-14

16.11.2019r. Milicz- plac przy Sułowskiej w godz. 10-14

30.11.2019r. Legnica - parking bi 1 w godz. 9-12

7.12.2019r. . Lubin - parking Auchan w godz. 9-14

14.12.2019r. Wałbrzych - Rynek oraz parking na ul. Jana Pawła w godz. 10-14

14.12.2019r. Świdnica - parking Urzędu Miejskiego w godz. 10-14

21.12.2019r. Legnica - parking bi 1 w godz. 9-12 Akcja pod nazwą ,, zbieraj odpady” przeprowadzana jest  w formie konkursu. Każda ze szkół i przedszkoli  zbierać będzie  makulaturę oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny .
Uczestnicy konkursu, którzy zbiorą największa ilość odpadów otrzymają nagrody.
 
Udział placówek oświatowych   w akcji  to ogromny  wkład  w ochronę naszego środowiska.
Miastom i gminom składamy propozycję współpracy w zakresie przeprowadzenia zbiórki zużytego sprzętu elektrycznych i elektronicznego na swoim  terenie .
W uzgodnionych i ogłoszonych do wiadomości mieszkańców terminach, zostaje przeprowadzana zbiórka elektroodpadów .
Dzięki takim akcjom zmniejszamy prawdopodobieństwo powstawania dzikich  wysypisk śmieci. Jest to efekt skutecznych działań organizowanych zbiórek  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które są nieodpłatne dla mieszkańców.
Urząd Miasta i Gminy realizuje  tym samym  zadania, z zakresu zagospodarowania tego rodzaju odpadów na swoim terenie.
 Jest to okazja dla mieszkańców  do pozbycia się z gospodarstw domowych, niepotrzebnych sprzętów.Jeszcze do niedawna urządzenia zasilane prądem były rzadkością na wysypisku śmieci. Nie do pomyślenia było, aby wyrzucić telewizor lub lodówkę. Znaleźć można było oczywiście pojedyncze sztuki, lecz generalnie tego typu dóbr nie wyrzucało się masowo. Zawsze znalazł się ktoś w rodzinie, komu jeszcze mogły one się przydać. W najgorszym wypadku, lądowały w piwnicy i "robiły za rezerwę". Od niedawna ten stan znacząco się zmienił.

Wpływ na tą zmianę miało otwarcie rynku na tanie produkty z dalekiego wschodu, oraz rozwój nowoczesnych technologii, który spowodował wprowadzanie nowych standardów, do których stare urządzenia po prostu nie były przystosowane. Zaczęły pojawiać się na wysypiskach śmieci stare radioodbiorniki, telewizory i lodówki.

Traktowanie elektro-odpadów, jak normalnych śmieci od tej pory stało się nielegalne. Ustawa reguluje zasady postępowania ze zużytym sprzętem w sposób zapewniający ochronę zdrowia i życia ludzi oraz ochronę środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
Jeśli poszukujecie Państwo wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie odbioru zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych zwanych także elektrośmieciami nie musicie już szukać dłużej:

Firma AG-EKO zapewnia najwyższy poziom usług w najniższej cenie.
Zapewniamy kompleksową usługę zawsze i wszędzie tam, gdzie Państwo jej potrzebują.

Jesteśmy elastyczni – odbierzemy elektrośmieci z wyznaczonego przez Państwa miejsca, w wyznaczonym dniu i o określonej godzinie.
Jesteśmy wiarygodni – cały przekazany przez Państwa ładunek zostanie zważony w naszym magazynie, a następnie wystawimy wszelkie niezbędne dokumenty.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o skontaktowanie się z nami.

Tel +48 603 249 349

Chętnie przedstawimy szczegółowe informacje i z przyjemnością poznamy Państwa oczekiwania

2011 © AGEKO
stat4u